T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / MERKEZ - Abdurrahmanpaşa Lisesi

135. Yılımız Kutlu Olsun

135. YIL ANISINA...


"Nasıl bir his biliyor musun?
Oda çok geniş ama sığamıyorsun.
Bak kapı orda ama çıkamıyorsun,
Pencere açık ama nefes alamıyorsun." diyor Cumhuriyet Dönemi'nin büyük şairlerinden Cemal Süreya.

O, bu dizeleri şüphesiz kendine ait farklı duygularını dile getirmek gayesiyle kaleme aldı ancak korana virüsüyle evde kaldığımız şu günlerde sanki bizlerin yaşantısına, duygu ve düşüncelerine tercüman olmuş yıllar öncesinden.

Evin aidiyet, güven, korunma, aile, sıcaklık, birliktelik, mutluluk gibi çağrıştırdıklarının yanında kapatılmışlık, kıstırılmışlık, darlık ve bireyin önünde bir engel oluşturan yan anlamları da vardır.

Bu Koca Çınar'ın gölgesinde yer almış, bu meşaleyle aydınlanmış, buranın mezunu ya da mensubu olmanın gururunu yaşayan bizler de Abdurrahmanpaşa Lisesi ailesi olarak tüm bu ve benzeri karmaşık duygularla bu yıl Koca Çınar'ımızın 135. yılını kutluyoruz. Elbette geniş ancak sığamadığımız, kapısının olduğu fakat çıkamadığımız, bununla birlikte güven duyduğumuz, sıcak, mutlu evlerimizde...

Bugün, 135 yıl önceki heyacanla hatta daha ötesinde, daha gururla hep bir ağızdan Okul Marşı'mızı söylüyoruz.

Mezunlarımızla, mensuplarımızla; öğrencilerimle, öğretmenlerimle; küçüğümüz ve büyüğümüzle tüm tecrübemizi ortaya koyarak seslendireceğimiz marşımız öncelikle tüm sağlık çalışanlarımıza, tüm mezun ve mensuplarımıza armağan olsun.

Birol YILMAZ

Okul Müdürü

 

 Marşımızı dinlemek için aşağıdaki linke tıklayınız:

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 20.04.2020 - Güncelleme: 20.04.2020 00:26 - Görüntülenme: 206
  Beğen | 1  kişi beğendi