T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / MERKEZ - Abdurrahmanpaşa Lisesi

Haberler

Eyl

Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, bundan sonraki eğitim öğretim dönemlerinde her birine başarılarının devamını diliyoruz.

 

Eyl

Okulumuzda 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlangıcı dolayısıyla açılış programı yapıldı.


 

Ağu

"Hayalimdeki Çin" konulu resim yarışmasında öğrencimiz Rümeysa ÖZTÜRK Türkiye derecesi aldı.

Haz

2020-2021 eğitim öğretim yılında görsel sanatlar derslerinde öğrencilerimizin yaptıkları çalışmalar... 

Öğretmenimiz Özlem GÜNSAL'ı ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Haz

Bakanlığımızın "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında okulumuz bünyesinde planlanan etkinlik başvuruları başladı.

 

Haz

2020-2021 eğitim öğretim yılında ilk üçe girerek mezun olan öğrencilerimiz için okulumuzda tören yapıldı.

Haz

Okul Müdür Vekilimiz Sayın Hüseyin MISIRLIOĞLU, 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Haz

Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen "Hayalimdeki Çin Resim Yarışması" sonuçlandı.

Haz

1923 yılında Kastamonu Sultanisinden mezun olan Arif Nihat Asya, yayımlanan ilk şiiri "Yurt Acılarından"ı, yurdumuzun dört yanının düşman işgalinde olduğu bir dönemde, 1921'de, bu işgallere kayıtsız kalmayıp Lisemiz öğrencisiyken kaleme almıştır.

May

LİSELERDE SINAV UYGULAMALARI YENİDEN DÜZENLENDİ

Bakanlığımızca resmî ve özel ortaöğretim kurumlarındaki sınav uygulamalarının salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden düzenlenmesi kararlaştırılmış ve bu kapsamda 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci ve ikinci dönemine ilişkin sınavların 12. sınıflarda tamamlanmış; hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıfların önemli bir kısmında ise sınavların yapılmış olması hususları göz önünde bulundurularak ölçme ve değerlendirme uygulama ve süreçleri yeniden düzenlenmiştir.

 

 

Nis

Resmî ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime geçilmiştir.

Uygulama, 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00'dan itibaren başlayacaktır.

Nis

Okul Müdürü Vekilimiz Sayın Hüseyin MISIRLIOĞLU, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Nis

"Dünden Bugüne Lisemiz" konulu, öğrencilerimiz arasında düzenlediğimiz kompozisyon yazma yarışmamız sonuçlandı.

Nis

Onursal Müdürümüz İsmail DÖNMEZ Hoca'mız, okulumuzun 136. kuruluş yıl dönümü nedeniyle video mesaj yayımladı.

Nis

Okulumuzun kuruluşunun 136. yılı dolayısıyla bir grup öğrencimiz Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Özlem GÜNSAL danışmanlığında "Gençlerin Gözüyle Kastamonu Sergisi" çalışmalarını yaptılar.

Çalışmaya emek harcayan öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında kendilerine babaşarılarının devamını diliyoruz.